loading
  • Opeli uue põlvkonna mahtuniversaal
  • Üks mudel ja kolm suurust, millest igaüks mahutab kuni 9 reisijat
  • Julge disain ja tasakaalus proportsioonid
  • Mitmeotstarbeline salong, eemaldatavad nahkistmed ja panoraamkatus
  • Jalaviibutusega mõne sekundiga avanevad elektrilised liuguksed
  • Maailma esmaesitlus Brüsseli autonäitusel 18. jaanuaril 2019. Tellimuste vastuvõtt alates veebruarist 2019
  • Täiselektriline Zafira Life tuleb müügile aastal 2021

Uus Opel Zafira Life: menuka mudeli neljas põlvkondRüsselsheim. Atratktiivsete, mitmeotstarbeliste ja praktiliste mahtuniversaalide nimeks on Zafira. Kakskümmend aastat pärast menuka Zafira esimese põlvkonna mudeli turuletulekut jätkub lugu uue, neljanda põlvkonna mudeliga. Opel Zafira Life on sõidunaudingut ja mugavust pakkuv mahtuniversaal, mis on saadaval vastavalt kliendi vajadustele kolmes suuruses: 4,60 meetri pikkune „Small” („S“), 4,95 meetri pikkune „Medium” („M“) ja 5,30 m pikkune „Large” („L“). Kõik versioonid mahutavad kuni 9 reisijat. Zafira Life’i S-versioon on praegusest Zafirast umbes 10 cm lühem, aga L-versioon umbes 65 cm pikem ja seega peaaegu sama pikk kui Vivaro Combi väikebuss. Kokku katab Zafira Life kolme sõidukite segmenti ja näitab mahtuniversaalide uut standardit.

Zafira Life vastab kõigile nõudmistele – sellel on mitmeks otstarbeks kohandatav interjöör, suurepärane mugavus ja täiustatud juhiabisüsteemid, tippklassi teabe- ja meelelahutussüsteemid, esiklaasikuvar ning kaameral/radaril põhinev aktiivne püsikiirushoidik. Täiustatud tehnoloogia on kombineeritud julge välimuse, tasakaalustatud proportsioonide, lühikeste ülendite ja Opelile omase esiosaga. Kaheosalisest panoraamkatusest ja tagaluugi avatavast aknast tunnevad rõõmu nii juht kui ka kaasreisijad. Opel Zafira Life’i maailma esmaesitlus toimub Brüsseli autonäitusel 18. jaanuaril 2019 (laiemale publikule 19. - 27. jaanuaril). Tellimusi hakatakse vastu võtma veebruaris.

Tagamaks parima haarduvuse kehvades teeoludes, on Zafira Life varustatud täiustatud IntelliGrip’i veojõukontrolli süsteemiga. Samaaegselt müügiletulekuga on võimalik tellida ka 4x4 versiooni, mille nelikveosüsteemi tarnib off-road tehnikale spetsialiseerunud ettevõtte Dangel. 2021. aasta alguses toob Opel turule Zafira Life’i täiselektrilise versiooni, millest saab järjekordne teetähis brändi elektrifitseerimisel.

„Uue Zafira Life’iga jätkab Opel oma strateegiaplaani PACE! rakendamist’’, ütleb Opeli tegevjuht Michael Lohscheller. „2020. aasta lõpuks toob Saksa autotootja turule kokku kaheksa uut või värskendatud mudelit, teiste seas müügihiti Corsa uue põlvkonna. Juba 2019. aasta esimesel poolel saab hakata tellima kahte uut elektrilist mudelit: Corsa täiselektrilist versiooni, mis on igaühele sobiv tõeline elektriauto, ja pistikhübriidmudelit Grandland X. Opel elektrifitseerub.’’

Investeeritakse eelkõige suurte müügimahtudega kasumlikesse ja kasvavatesse turusegmentidesse. Opelil on peagi üks noorimaid tootevalikuid mahumudelite tootjate hulgas.

Üks mudel, kolm suurust: Zafira Life igaks otstarbeks

Zafira Life Small” konkureerib kompaktsete mahtuniversaalidega, ent on ruumikam ja avaram, mahutades oma klassi ainsa mudelina kuni üheksa reisijat. Samuti on sellel versioonil väike pöördering (11,3 m), hea juhitavus ning antud segmendis unikaalsed jalaviibitusega avanevad elektrilised liuguksed, mis toimivad sarnaselt Astra Sports Toureri ja Insignia Sports Toureri tagaluukidele.

Zafira Life Medium” (nagu ka Zafira Life L”) on 35 cm pikema, 3,28 meetrise teljevahega, tagades tagaistmetel sõitjatele rohkem jalaruumi ning pakkudes konkurentsi D-segmendi keskmise suurusega mahtuniversaalidele. Konkurentidega võrreldes on Opelil suurem tagaluuk ja seega paremad võimalused pagasi laadimiseks ning ka kandevõime on suurem, ulatudes üle 1000 kg-i.

Umbes 4500 liitri jagu pagasit mahutav Zafira Life Large” konkureerib aga veelgi suuremate mahtuniversaalidega. Sellepärast pakub Opel kõikidele Zafira Life’i versioonidele alumiiniumist siinidel nahkistmeid, mida saab mitmel viisil ja lihtsalt reguleerida. Saadaval on erinevad nahkistmete konfiguratsioonid. Kõrvalistuja istme allaklapitav seljatugi võimaldab vedada kuni 3,50 m pikkuseid esemeid. Kolmanda rea istmete allaklappimine suurendab Zafira Life „S”-i pagasiruumi mahtu kuni 1500 liitrini (katuseni), tagaistmete eemaldamisel (neid on sama lihtne ka tagasi paigaldada) tõuseb pagasiruumi maht 3379 liitrini.

Pika teljevahega versioonid on saadaval luksusliku „Lounge“ varustusega, pakkudes nahkistmeid: ees massaažifunktsiooni ja elektrilise soojendusega ning taga neli, 48 cm laiust, eraldi liigutatavat istet. VIP-reisijad võivad seega ka vastamisi istuda ja suuremat jalaruumi nautida. Lauda saab kokku klappida, et teha lisaruumi väiksematele esemetele. Reisijate käsutuses on 230 V pistikupesa mobiiliseadmete laadimiseks.

Enamik Zafira versioone on alla 1,90 m kõrgused ja mahuvad maa-alustesse parklatesse, sobides seega hästi kasutamiseks ka hotellide transpordivahendina.

Kõik kontrolli all: esiklaasinäidik, otsasõiduohu hoiatus ja tahavaatekaamera

Uus Opel Zafira Life: menuka mudeli neljas põlvkondOpeli uus mahtuniversaal pakub arvukaid juhiabisüsteeme. Kaamera ja radar jälgivad auto ette jäävat ala. Otsasõiduohu hoiatussüsteem tunneb ära isegi teed ületavad jalakäijad ja on võimeline kiirusel kuni 30 km/h sõitvat autot pidurdama. Intelligentne püsikiirushoidik reguleerib sõidukiirust vastavalt eessõitva sõiduki omale, aeglustab automaatselt ja vähendab vajadusel kiirust kuni 20 kilomeetrini tunnis. Sõidurea hoidmise abiline ja juhi tähelepanu hajumise tuvastus hoiatavad juhti, kui ta on liiga kaua roolis olnud ja puhkepausi vajab. Tulede automaatne ümberlülitus lülitab esituled automaatselt ümber lähi- või kaugtuledele, aktiveerudes üle 25 km/h kiirustel. Antud turusegmendis unikaalne on ka värviline esiklaasinäidik, kuhu kuvatakse sõidukiirus, kaugus eessõitvast sõidukist ja navigatsiooniandmed.

2019. aasta jooksul lisandub Zafira Life’i varustusse ka telemaatikateenus Opel Connect. Praktilised funktsioonid nagu reaalaja liiklusinfoga Live Navigation, otseühendus autoabiga ja hädaabikõne võimalus tagavad veelgi muretuma sõidu nii juhile kui ka kaassõitjatele. Vajutades punasele nupule, saab loetud sekunditega ühenduse hädaabiteenusega. Turvavööde pingutite aktiveerumisel või turvapatjade avanemisel toimub hädaabinumbrile helistamine automaatselt.

Suuremate autode puhul on väga oluline hea nähtavus igas suunas – näiteks kitsastel tänavatel sõites või linnas pööret sooritades. Esi- ja tagakaitseraudades asuvad ultraheliandurid hoiatavad juhti parkimise ajal takistuste eest. Tahavaatekaamera pilt edastatakse sisemisele tahavaatepeeglile või 7-tollisele ekraanile – viimasele neist kuvatakse 180-kraadine linnulennult vaade.

Suur 7-tolline puuteekraan on saadaval koos teabe- ja meelelahutussüsteemidega Multimedia ning Multimedia Navi. Mõlema süsteemi juurde kuulub ka telefoni integreerimine läbi Apple CarPlay ja Android Auto. Multimedia Navi pakub lisaks 3D Euroopa navigatsioonsüsteemi. Suurlinnade huvipunkte näidatakse “Full-HD“ kvaliteediga. Valikuliselt kuvatakse navigatsioonisüsteemis valitud marsruudil väga realistilikku maastikku. Tänu Opel Connectile pakub navigatsioonisüsteem reaalaja liiklusinfot, edastades juhile kõige värskemaid andmeid. Võimas helisüsteem on saadaval kõikide varustustasemetega. Tippvarustuses naudivad sõitjad tänu 10-le kõlarile kõrgema klassi akustikat.

Tagasi ülesse