loading
  • Kerge konstruktsioon: Opel jätkab uue Corsaga oma autode kergemaks muutmist
  • Sulgkaal: kergeim viieukseline versioon kaalub vaid 980 kg
  • Muutus: uus Corsa on eelkäijast kuni 108 kg kergem
  • Eelised: parem dünaamika, väiksem energiakulu, madalam CO2 heide

Enne selle aasta lõppu esitletav kuuenda põlvkonna Opel Corsa põhineb täiesti uuel platvormil, mis võimaldab auto muuta senisest efektiivsemaks. Olgu bensiini-, diisel – või esmakordselt – elektrimootoriga, iga uus Corsa on senisest kergem ning tänu sellele parema sõidudünaamikaga ja väiksema kütusekuluga. Järgmise põlvkonna kõige kergem versioon alistab isegi maagilise 1000 kilogrammi piiri – kaaludes ilma juhita ainult 980 kg. Eelkäijaga võrreldes on see versioon tervelt 108 kg võrra kergem. See märgib ligikaudu 10-protsendilist kaalusäästu vaatamata sellele, et oma 4,06-meetrise pikkusega on uus mudel samas mõõdus kui eelmine. Sarnaste mõõtude juures on auto massi sel määral vähendamine märkimisväärne saavutus, millest saavad otsest kasu Corsa kliendid.

Paindlik platvorm võimaldab kasutada erinevaid jõuallikaid

Intelligentse kergkonstruktsiooni loomise aluseks on arvutid, mis võimaldavad kasutada kõige moodsamaid virtuaalseid arendusmeetodeid. Corsa massi vähendamise taga on spetsiaalsete teraste kasutamine ning nende erinevad ühendusmeetodid. See hõlmab suures ulatuses kõrg- ja ülikõrgtugeva terase kasutamist, samuti keredetailide, -liideste, -struktuuri ja -vormi optimeerimist. Eelmise mudeliga võrreldes on ainuüksi kere arvelt saavutatud kaalusääst 40 kg. Uus Corsa põhineb uuel paindlikul väike- ja kompaktautode platvormil, mis võimaldab kasutada erinevaid jõuallikaid. Kliendid saavad valida nii sisepõlemis- kui ka elektrimootori.

Corsa massi aitavad vähendada ka kerged alumiiniummootorid koos optimeeritud esi- ja tagasillaga. Eriti kompaktsed kolmesilindrilised bensiinimootorid kaaluvad umbes 15 kg vähem kui eelmise põlvkonna omad. Väikeautode klassis on äärmiselt ebatavaline uue Corsa alumiiniumist mootorikaas, mis – kuigi pikem – kaalub 2,4 kg vähem kui eelkäija teraskapott. Optimeeritud istmekonstruktsioon aitab säästa 10 kg – 5,5 kg eesreas ja 4,5 kg tagareas. Kõik need auto kergemaks muutmise meetmed tagavad koos optimaalse aerodünaamika ja efektiivsete mootoritega märkimisväärselt madalama kütusekulu ja CO2 heitme.

Opel Corsa on olnud oma klassi eeskuju, müügihitt ning miljonite lemmik alates 1982. aastal toimunud esmaesitlusest. Tänaseks on kokku müüdud üle 13,6 miljoni Corsa. Nüüd on tootmisküps kuuenda põlvkonna mudel, mis tuleb Eestis müügile käesoleva aasta lõpus.

Tagasi ülesse